program
Výrobní program O firmě Certifikáty Reference Ceník Kontakty
1. Předizolované potrubní systémy
2. Ostatní výrobní sortiment
Zateplovací desky, panely
Používané materiály a systémy
3. Nadokenní roletový překlad
4. Meziokenní izolační vložka MIV IZO

Obvodové pláště objektů

Pro tento účel dodáváme PUR desky a panely v síle od 20 mm do síly 60 mm v řadě po 5 mm a rozměru 1000 x 1500 mm, případně 1000 x 2950 mm:

- s povrchem hladkým
- s heraklitovým povrchem v tl. 5 mm, jedno nebo oboustranným

Oba druhy výrobků jsou vhodné pro stěrkové omítky. Heraklitový povrch umožňuje aplikovat klasický mokrý proces omítání. PUR desky a panely se upevňují talířovými hmoždinkami.

Střešní konstrukce

Pomocí PUR desek lze řešit i zateplování stávajících střešních konstrukcí stejně jako nových. V případě užití desek pro variantu konečné hydroizolační vrstvy, jsou tyto opatřeny jednostranně bitumenovým povrchem s přesahem 10 cm pro možnost spojování těchto dílů.

Při aplikaci konečné hydroizolační vrstvy na bázi akrylátových disperzí, např. Sanakryl nebo Elastra, se desky kotví talířovými hmoždinkami a akrylátová disperze se zpevňuje netkanou textilií.

Tepelné izolace podlah a stropů

PUR desky pro zateplení podlah jsou výhodné, stejně jako pro stropy, např. nad nevytápěnými prostory, protože při relativně tenkých vrstvách dosáhneme požadovaných parametrů, tzn. snížení konstrukčních výšek podlah a stropů.

Vyrábí se různé kombinace, tzn. základní deska bez povrchu, která je použitelná zejména pro novostavby. Dále pak desky s povrchovou úpravou, např. pro podlahové vytápění s Al fólií, pro užití na stávající podlahy s jednostrannou dřevotřískou, případně pro náročnější odběratele s povrchovou nášlapnou vrstvou z parketového kazeta.

Prvky pro půdní vestavby

Vyrábí se s jednostrannou krycí vrstvou, případně oboustrannou, podle záměru užití pro vnitřní i vnější. Základní krycí vrstvy pro použití v interiérech tvoří dřevotříska, sololit, solodur, sololak, palubky a v neposlední řadě stále více užívaný sádrokarton, který v oboustranném provedení je výhodný i pro stavby příček ap., mimo jiné také umožňuje klasické malovaní v obytných prostorech.

Všechna tato uvedená provedení včetně povrchové úpravy, např. cetris nebo velox deskou, umožňují velmi široká použití. Pochopitelně, že krycí vrstvy lze různě kombinovat dle účelu určení.

Všechny tyto výrobky umožňují snadné, rychlé a účinné řešení problémů v oblasti budování nových a získávání dalších obytných prostorů stávajících staveb.

Dodatečné zateplení objektů

Pro zateplení průmyslových hal a objektů dodáváme PUR desky a panely s krycí vrstvou např. pozinkovaný plech, hlinikový plech ap. Obdobně se užívají i krycí vrstvy z umělých hmot např. polypropylenové desky, laminátové desky ap. Z důvodů, že dosud nebyla vzpomenuta vynikající přilnavost polyuretanu k podstatně všem materiálům, tvoří tyto kombinace, tj. např. PUR k PP kompaktní prvek a odpadá tedy následné lepení těchto vrstev.

Pro ostatní oblasti užití, kromě shora uvedených lze dodat, že pro mrazírenské provozy se vyrábí PUR desky a panely s krycí vrstvou nerezový plech. Obdobně pro oblast vzduchotechniky s oboustranným provedením Al fólií do síly 90 µm.

Mimo uvedené výrobky lze PUR s výhodou použít v řadě dalších provedení a předcházející výčet zdaleka nepostihuje všechny aplikace. Obecně lze říci, že uplatnění nachází tyto výrobky v celé řadě odvětví a účinně umožňují řešit problematiku snížení energetických ztrát.

Jsme připraveni nabídnout odběratelům po vzájemné konzultaci i jiné možnosti využití.

« Používané materiály a systémy
Nadokenní roletový překlad - Seznámení s výrobkem »